| Product Name | 0.5g Fluoride Tooth Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Resin |
| Curing Time | 10-15s |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Preventing Deciduous Teeth |
| Product Name | 0.5g Fluoride Varnish For Adults |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride,Natural Resin |
| Specification | 0.5g 10 Set |
| Application | Adult Tooth Decay Prevention |
| Taste | Sweet Flavor |
| Product Name | 0.5g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%Naf,Other Ingredients |
| Specification | 0.5g 10 Set |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Secondary Caries In Children |
| Product Name | 0.5g Dental Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF |
| Net Content | 0.5g 10 Set |
| Usage Scenario | Office |
| Applicable Crowd | Caries Prevention,Early Caries |
| Product Name | 0.5g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride,Natural Resin |
| Specification | 0.5g 10 Set |
| Taste | Sweet Flavor |
| Usage Scenario | Office |
| Product Name | 0.5g Profluorid Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Taste | Sweet Flavor |
| Accessory Part | Professional Brush,Metering Card |
| Application | Dental Caries Prevention |
| Product Name | 0.5g Sodium Fluoride Varnish |
|---|---|
| Content Of Fluorine | 22600ppm |
| Taste | Sweet Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Application | Prevention Of Orthodontic Demineralization |
| Product Name | 0.5g Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Taste | Sweet Flavor |
| Applicable Crowd | All Age |
| Application | Alleviate Dentin Sensitivity |
| Product Name | 0.5g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%Sodium Fluoride |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Prevention Of Dental Caries In Children |
| Curing Time | 10-15s |
| Product Name | 0.5g Fluoride Varnish For Children |
|---|---|
| Material | Natural Resin,5% Sodium Fluoride |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Flavor | Melon |
| Carring Tme | 10-15scd |