| Product Name | 10g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF |
| Taste | Melon Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Application | Prevention Of Tooth Decay In Children |
| Shelf Life | 2 Years |
|---|---|
| Product Name | Pediatric Fluoride Varnish |
| Flavor | Strawberry |
| Application | Topical |
| Packaging | Bag |
| Instructions | Brush On Teeth |
|---|---|
| Application | Topical |
| Active Ingredient | Fluoride |
| Product Name | Pediatric Fluoride Varnish |
| Flavor | Melon |
| Quantity | 10g |
|---|---|
| Application | Topical |
| Color | Yellow |
| Manufacturer | I-Rehealth |
| Shelf Life | 2 Years |
| Product Name | 10g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Taste | Sweet Flavor |
| Curing Time | 10-15s |
| Application | Prevention Of Early Caries In Children |
| Product Name | 10g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF |
| Taste | Melon Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Application | Prevention Of Tooth Decay In Children |
| Product Name | 0.5g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Taste | Sweet Flavor |
| Accessory Part | Professional Brush,Metering Card |
| Application | Dental Caries Prevention In Children |
| Product Name | 0.5g Fluoride Varnish For Children |
|---|---|
| Material | Natural Resin,5% Sodium Fluoride |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Flavor | Melon |
| Carring Tme | 10-15scd |
| Product Name | 0.5g Profluorid Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Taste | Sweet Flavor |
| Accessory Part | Professional Brush,Metering Card |
| Application | Dental Caries Prevention |
| Product Name | 5% Sodium Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Certificate | CE |
| Specifications | 10g/piece |