| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Shelf Life | 3 Years |
| Tasety | Melon |
| Product Name | 10g Fluoride Aarnish For Adults |
|---|---|
| Material | Natural Resin |
| Taste | Sweet Favor |
| Application | Prevention Of Dental Caries |
| Usage Scenario | Adult Enamel DemineralizationRepair |
| Product Name | 10g Sodium Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,White Wax |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Anti-Caries |
| Product Name | 10g Teeth Varnish Protection |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,White Wax |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Prevention Of Dental Caries |
| Product Name | 0.5g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Resin |
| Curing Time | 10-15s |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Prevention Of Early Caries In Children |
| Product Name | 10g Profluorid Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF |
| Taste | Melon Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Accessory Part | Special Brush, Special Metering Card |
| Product Name | 0.5g Dental Fluoride Varnish |
|---|---|
| Content Of Fluorine | 22600ppm |
| Shelf Life | 3 Years |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Dental Caries Prevention In Children |
| Product Name | 10g Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF |
| Shelf Life | 3 Years |
| Tasty | Fruit Flavour |
| Specifications | 10g/piece |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Specifications | 10g/piece |
| Carring Tme | 10-15s |
| Cert. | CE/ISO |
| Product Name | 10g Fluoride Tooth Varnish |
|---|---|
| Use Age | Kids To Adults |
| Flavor | Melon Flavor |
| Specifications | 10g/piece |
| Curing Time | 10-15s |