| Storage | Cool And Dry Place |
|---|---|
| Packaging | Bag |
| Form | Liquid |
| Flavor | Mint |
| Active Ingredient | Sodium Fluoride |
| Product Name | 10g Fluoride Varnish For Children |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Resin |
| Net Content | 10g |
| Curing Time | 10-15s |
| Application | Prevention Of Chalk Spots On Adult Teeth |
| Product Name | 0.5g Pro Package Fluorid Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Curing Time | 10-15s |
| Taste | Melon Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Product Name | 0.5g Fluoride Varnish |
|---|---|
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Application | Relieve Tooth Sensitivity |
| Treatment Cycle | Within A Few Weeks, Reuse It 2-3 Times |
| Applicable Crowd | All Age |
| Product Name | 10g Profluorid Varnish |
|---|---|
| Usage Scenario | Office |
| Shelf Life | 3 Years |
| Taste | Sweet Flavor |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Shelf Life | 2 Years |
|---|---|
| Storage | Cool And Dry Place |
| Place | China |
| Packaging | Bag |
| Flavor | Mint |
| Origin | China |
|---|---|
| Manufacturer | I-Rehealth |
| Safety | Non-toxic |
| Shelf Life | 24 Months |
| Name | Dental Fluoride Varnish |
| Flavor | Melon |
|---|---|
| Product Name | Pediatric Fluoride Varnish |
| Shelf Life | 2 Years |
| Application | Topical |
| Safety | Non-toxic |
| Shelf Life | 24 Months |
|---|---|
| Origin | China |
| PH Value | 4.5-7.0 |
| Storage | Room Temperature |
| Function | Prevent Tooth Decay |
| Product Name | 10g Fluoride Tooth Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Rosin |
| Taste | Sweet Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Accessory Part | Special Brush,Special Metering Card |