| Color | White |
|---|---|
| Form | Liquid |
| Place | China |
| Shelf Life | 2 Years |
| Ingredients | Sodium Fluoride |
| Strength | 5% |
|---|---|
| Place | China |
| Manufacturer | I-Rhealth |
| Storage | Cool And Dry Place |
| Flavor | Mint |
| Product Name | I-ReHealth 0.5g Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% NaF,Resin |
| Tasety | Melon |
| Curing Time | 10-15s |
| Specifications | 0.5g/pouch,100pouches/box |
| Application | Brushing Teeth |
|---|---|
| Shelf Life | 24 Months |
| Type | Dental Care |
| Storage | Room Temperature |
| Function | Prevent Tooth Decay |
| Age Of Use | 3 Years Old |
|---|---|
| Application Method | Brush Or Swab |
| Country Of Origin | China |
| Applicable Crowd | All Age |
| Volume | 2.26ml |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Shelf Life | 3 Years |
| Flavor | Melon |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Shelf Life | 3 Years |
| Flavor | Melon |
| Ingredients | Sodium Fluoride |
|---|---|
| Place | China |
| Flavor | Mint |
| Color | White |
| Packaging | Bag |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Tasety | Melon |
| Specifications | 0.5g |
| Size | Small/Medium/Large |
|---|---|
| Form | Gel/Foam/Liquid |
| Fluoride Source | Stannous Fluoride/Sodium Fluoride |
| Packaging | Bottles/Tubes/Capsules |
| Treatment Type | Fluoride Treatment |