| Instructions | Brush On Teeth |
|---|---|
| Application | Topical |
| Active Ingredient | Fluoride |
| Product Name | Pediatric Fluoride Varnish |
| Flavor | Melon |
| Product Name | 10g Fluoride Tooth Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Resin |
| Taste | Sweet Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Application | Prevents Cavities And Repair And Demineralization |
| Package Size | 125ml |
|---|---|
| Instructions | Apply To Teeth Twice Daily |
| Form | Foam |
| Expiration Date | 3 Years From Date Of Manufacture |
| Flavor | Strawberry |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Tasety | Melon |
| Specifications | 10g |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Tasety | Melon |
| Specifications | 10g |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Tasety | Melon |
| Specifications | 10g |
| Brand | I-ReHealth |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Other Ingredients |
| Active Ingredients | Resin、5% Sodium Fluoride Varnish |
| Specifications | 0.5g 100pk/Box |
| Shelf Life | 3 Years |
| Brand | I-ReHealth |
|---|---|
| Material | Resin,Sodium Fluoride |
| Specifications | 0.5g 10Set/box |
| Shelf Life | 3 Years |
| Quality Certification | CE |
| Product Name | I-ReHealth 0.5g Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride Varnish,resin |
| Specifications | Box Of 100-0.5g ML Unit Doses |
| Carring Tme | 10-15s |
| Smell | Melon |
| Product Name | Kid's Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Shelf Life | 3 Years |
| Specifications | 10g/Unit |