| Product Name | 10g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Fluorine Content | 5%Naf |
| Taste | Sweet Flavor |
| Curing Time | 10-15s |
| Application | Enamel Demineralization Repair In Children |
| Product Name | 0.5g Dental Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Taste | Melon |
| Shelf Life | 3 Years |
| Curing Time | 10-15seconds |
| Product Name | 10g Dental Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,White Wax |
| Shelf Life | 3 Years |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Taste | Melon |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% NaF,Resin |
| Shelf Life | 3 Years |
| Specifications | 0.5g/Pounch |
| Carring Tme | 10-15s |
| Product Name | 0.5g Dental Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Taste | Melon |
| Shelf Life | 3 Years |
| Curing Time | 10-15seconds |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Shelf Life | 3 Years |
| Tasety | Melon |
| Product Name | 0.5g Adult Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% NaF、Natural Resin |
| Shelf Life | 3 Years |
| Certificate | CE/ISO |
| Smell | Melon |
| Product Name | 0.5g Fluoride Varnish For Adults |
|---|---|
| Material | 5%Naf |
| Curing Time | 10-15s |
| Difficulty Of Operation | Easy |
| Taste | Fruit Flavor |
| Product Name | 10g Profluorid Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Taste | Fruit Flavor |
| Curing Time | 10-15s |
| Shelf Life | 3 Years |
| Product Name | 10g Sodium Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF,Natural Resin |
| Curing Time | 10-15s |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Prevention Of Dental Caries、Treat Dental Allergy |