| Product Name | 0.5g Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Shelf Life | 3 Years |
| Tasety | Melon |
| Product Name | 10g Sodium Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF Fluoride Varnish |
| Application | Prevention Of Tooth Decay |
| Number Of People Available | 60-100 |
| Usage Scenario | Office |
| Product Name | 0.5g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Taste | Sweet Flavor |
| Accessory Part | Professional Brush,Metering Card |
| Application | Dental Caries Prevention In Children |
| Product Name | 10g Profluorid Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF,Natural Resin |
| Curing Time | 10-15s |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Prevention Of Tooth Decay |
| Product Name | 10g Fluoride Varnish For Children |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Application | Prevention Of Tooth Decay In Children |
| Taste | Sweet Flavor |
| Usage Scenario | Pediatric Dentistry |
| Product Name | Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Tasety | Fruit Flavour |
| Use Age | 3-12year |
| Specifications | 0.5g/pouch,100pouches/box |
| Product Name | 10g Fluoride Varnish For Children |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Flavor | Melon |
| Specifications | 10g/piece |
| Product Name | 10g Teeth Varnish Protection |
|---|---|
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Taste | Sweet Flavor |
| Curing Time | 10-15s |
| Application | Prevention Of Dental Caries |
| Product Name | 0.5g Sodium Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride,Natural Resin |
| Curing Time | 10-15s |
| Treatment Cycle | 2-4 Times A Year |
| Application | Prevent Tooth Decay, Repair Tooth Demineralization, Reduce Tooth Hypersensitivity |
| Product Name | 10g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF |
| Taste | Melon Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Application | Prevention Of Tooth Decay In Children |