| Brand | I-rehealth |
|---|---|
| Country | China |
| Certificate | Iso |
| Details | 1.5ml |
| Packaging Details | depends on the qty |
| Productname | Dental Adhesives |
|---|---|
| Compatibility | Compatible With Composite Resins And Dental Substrates |
| Safety Features | Contains No BPA Or Latex |
| Size | 5mL |
| Bond Strength | High |
| Features | Self-etch |
|---|---|
| Application | Dental Bonding |
| Curing Method | Light-cured |
| Curingmethod | Light-cured / Self-cured / Dual-cured |
| Bondstrength | High |
| Features | Self-etch |
|---|---|
| Curing Time | 10 Seconds |
| Storage Conditions | Store At Room Temperature |
| Bondstrength | High |
| Compatibility | Compatible With Composite Resins And Dental Substrates |
| Material | Composite |
|---|---|
| Shade | A1, A2, A3, A3.5, B1, B2, B3, C2, D3 |
| Curing Method | Light-cured Or Self-cured |
| Adhesion | Strong Bond To Tooth Structure |
| Stain Resistance | Excellent |
| Curing Method | Light-cured |
|---|---|
| Instructions | Apply Thin Layer, Light Cure For 20 Seconds |
| Shelf Life | 24 Months |
| Application | Bonding Agent |
| Viscosity | Low |
| Brand | I-rehealth |
|---|---|
| Certificate | ISO |
| Country | China |
| Color | Yellow |
| Size | 1.5mL, 3mL, 5mL, 10mL. |
| Product Name | Pit And Fissure Sealant |
|---|---|
| Shelf Life | 3 Years |
| Specifications | 1.5g |
| Place | China |
| Color | Pink |
| Product Name | 1.5mL Pit And Fissure Sealant |
|---|---|
| Material | Triethylene Glycol Dimethacrylate,others |
| Cure Type | Light Cure |
| Shelf Life | 2 Years |
| Usage Scenario | Dentistry |
| Product Name | Pit And Fissure Sealant |
|---|---|
| Shelf Life | 3 Years |
| Specifications | 3g |
| Place | China |
| Color | Blue |