| Product Name | 10g Profluorid Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF |
| Taste | Melon Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Accessory Part | Special Brush, Special Metering Card |
| Product Name | Kid's Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Shelf Life | 3 Years |
| Specifications | 10g/Unit |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Shelf Life | 3 Years |
| Flavor | Melon |
| Product Name | 10g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride,Natural Resin |
| Curing Time | 10-15s |
| Taste | Melon |
| Number Of People Available | 60-120 |
| Product Name | 10g Children Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%Naf |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Smell | Melon |
| Curing Time | 10-15s |
| Product Name | 10g Fluoride Varnish For Children |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Flavor | Melon |
| Specifications | 10g/piece |
| Product Name | 10g Dental Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride |
| Net Content | 10g |
| Usage Scenario | Office |
| Applicable Crowd | Caries Prevention,Early Caries |
| Product Name | 10g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%Naf |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Dental Caries Prevention In Children |
| Curing Time | 10-15s |
| Product Name | 10g Dental Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Natural Resin |
| Net Content | 10g/piece |
| Shelf Life | 3 Years |
| Application | Prevention Of Tooth Decay |
| Product Name | 10g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Other Ingredients |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Dental Caries Prevention In Children |
| Curing Time | 10-15s |