| Product Name | 10g Sodium Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Specifications | 10g |
| Indications | Prevent Dental Caries |
| Cert. | CE/ISO |
| Product Name | 10g Sodium Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Other Ingredients |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Curing Time | 10-15s |
| Application | Dental Caries Prevention |
| Product Name | 10g Fluoride Varnish For Children |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Resin |
| Net Content | 10g |
| Curing Time | 10-15s |
| Application | Prevention Of Chalk Spots On Adult Teeth |
| Product Name | 10g Fluoride Aarnish For Adults |
|---|---|
| Material | 5%Naf |
| Taste | Sweet Favor |
| Application | Prevention Of Dental Caries |
| Usage Scenario | Office |
| Product Name | 10g Fluoride Varnish For Children |
|---|---|
| Material | 5%Sodium Fluoride,Natural Resin |
| Taste | Sweet Flavor |
| Application | Prevention Of Dental Caries |
| Number Of People Available | 60-200 |
| Product Name | 10g Fluoride Tooth Varnish |
|---|---|
| Material | Sodium Fluoride,Rosin |
| Taste | Sweet Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Accessory Part | Special Brush,Special Metering Card |
| Product Name | 10g Pediatric Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%NaF |
| Taste | Melon Flavor |
| Shelf Life | 3 Years |
| Application | Prevention Of Tooth Decay In Children |
| Product Name | Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5% Sodium Fluoride、Resin |
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Shelf Life | 3 Years |
| Flavor | Melon |
| Product Name | 10g Fluoride Tooth Varnish |
|---|---|
| Fluorine Content | 22600ppm |
| Taste | Sweet Flavor |
| Curing Time | 10-15s |
| Application | Prevention Of Tooth Decay In Children |
| Product Name | 10g Dental Fluoride Varnish |
|---|---|
| Material | 5%Naf |
| Net Content | 10g |
| Shelf Life | 3year |
| Applicable Crowd | Caries Prevention,Early Caries |